menusearch
amarafzar.ir
۱۳۹۸/۸/۲۳ پنج شنبه
(2)
(1)
نظرسنجی از پژوهشگران فعال در عرصه مطالعات حیوانی: آیا با برگزاری دوره آموزشی جامع برای مرورهای سیستماتیک و متاآنالیز مطالعات حیوانی، موافقید؟
نظرسنجی از پژوهشگران فعال در عرصه مطالعات حیوانی: آیا با برگزاری دوره آموزشی جامع برای مرورهای سیستماتیک و متاآنالیز مطالعات حیوانی، موافقید؟

بدنبال انتشار یک مقاله در این سایت که به دلایل استقبال از مرورهای سیستماتیک و متاآنالیز مطالعات تجربی حیوانی، توسط ژورنالها، اشاره نمودم (اگر این مقاله را مطالعه ننموده اید، از اینجا آنرا مطالعه نمایید). یک وبینار رایگان برای آشنایی با مقالات این عرصه برگزار گردید.
حال با ما همراه شوید تا با شرکت در نظرسنجی پیرامون برگزاری دوره آموزشی پیشگفت، در گروه پیشتازان این عرصه باشید:

 

همانطور که میدانید، در دوره های آموزشی متعددی در مبحث «تاریخچه مطالعات مرور سیستماتیک و متآنالیز»، به دو بعد مهم در گسترش و توسعه این مطالعات در دو دهه اخیر اشاره نموده ام. این دو بعد، یکی نفوذ و توسعه مطالعات مرور سیستماتیک و متاآنالیز به انواع دیگری از مطالعات پژوهشی، بجز کارازماییهای بالینی بوده و دیگر بعد نیز، گسترش مرورهای سیستماتیک و متاآنالیز به انواع رشته ها و حیطه های علمی، فراتر از علوم پزشکی و سلامت میباشد.

بدیهی است که بدنبال این دو مسیر گسترش و توسعه در این مطالعات، نیاز به یادگیری متدولوژیک این مطالعات در انواع حیطه ها و رشته های علمی، بسیار ضروری بنظر میرسد. بدیهی است که دیگر نمیتوان با راهکارهای توصیه شده در زمینه طراحی و اجرای مرورهای سیستماتیک کارآزماییهای انسانی، مرورهای سیستماتیک و متآنالیز مطالعات حیوانی را نیز طراحی و به مرحله اجراء رسانید و ....

 

بنابراین روزبروز بر اهمیت یادگیری و ارتقاء دانش و مهارت پژوهشگران علاقمند در زمینه مطالعات ثانویه پژوهشی، در گستره های تخصصی انواع مطالعات پژوهشی، افزوده میگردد.

در شرایط فعلی و با توجه به توضیحاتی که در مقاله «اهمیت مرورهای سیستماتیک و متاآنالیزهای مطالعات حیوانی، برشمردم، یکی از برنامه های جدید آمارافزار بر توسعه این آموزشهای تخصصی، بنیان نهاده شده است.

 

حال از آنجا که اعتقاد قلبی دارم که مشارکت شما عزیزان در برنامه ریزی آموزشهای جدید، یک جزء لاینفک در این برنامه ها است، پس حال با شرکت در یک نظرسنجی که بدین منظور طراحی شده و با چند سوال کوتاه، نظرات شما را در این راستا میپرسد، ما را در ادامه این مسیر، یاری فرمایید.

 

برای ورود به صفحه نظرسنجی، بر روی عنوان زیر کلیک نمایید:

نظرسنجی در باره برگزاری یک دوره آموزشی اختصاصی طراحی، اجراء و نگارش مرورهای سیستماتیک و متاآنالیز مطالعات تجربی حیوانی

 

در پایان امید است تا با جمع آوری و تحلیل نظرات تمامی عزیزان و علاقمندان این فیلد، بتوانیم پشتیبان نظرات اکثریت واجدین شرایط این حیطه باشیم.

 

موفقیت شما آرزوی ماست. ضمناً از اینکه این صفحه را با دوستان و همکارانتان به اشتراک میگذارید، از شما سپاسگزارم.

تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.