menusearch
amarafzar.ir
۱۳۹۷/۳/۸ سه شنبه
(0)
(0)
ثبت نام وبینار بسیار کاربردی «چگونه برای پژوهش / مقاله خود، عنوان / موضوعی انتخاب کنیم که ژورنالها نتوانند آنرا کنار بگذارند؟»
ثبت نام وبینار بسیار کاربردی «چگونه برای پژوهش / مقاله خود، عنوان / موضوعی انتخاب کنیم که ژورنالها نتوانند آنرا کنار بگذارند؟»
پیرو برگزاری سلسله کارگاهها یا وبینارهای کاربردی در موضوعات سه گانه آمارافزار، این بار سراغ یکی دیگر از این موضوعات بسیار کاربردی رفتم. در این وبینار دو جلسه ای با اصول و راهکارهای کاملاً عملی انتخاب موضوع برای طراحی پژوهشهایی که بوضوح تمایزش را با سایر پژوهشها، نشان میدهد، آشنا میشوید. با شرکت در این وبینار، دانش و مهارت خود را در این زمینه ارتقاء داده و از این به بعد، پژوهشها و مقالاتی را طراحی نمایید که دیگر نگران انتشار یا چاپ آنها در ژورنالهای معتبر نیستید.

حال متن زیر را که بمنظور دریافت اطلاعات بیشتر در باره این وبینار، و نحوه ثبت نام آماده شده، مطالعه نمایید:

چه عواملی در کیفیت بالای یک پژوهش / مقاله، تاثیرگذار است؟
متخصصین و پژوهشگران خبره علوم و رشته های مختلف، عوامل زیر را مهمترین و پایه ای ترین عوامل در کیفیت بالای یک پژوهش و بخصوص مقاله منتج از آن پژوهش، میدانند:
 • سوال / هدف / عنوان پژوهش
 • طراحی مناسب مطالعه و متدولوژی قابل قبول
 • تحلیل آماری معتبر و صحیح و نتیجه گیری یا تفسیر مناسب

به عبارت دیگر، برای دستیابی به یک پژوهش عالی و با کیفیت که تضمین کننده رسیدن به یک مقاله معتبر و با کیفیت است، باید یک سوال یا هدف پژوهشی عالی و مهم را از طریق یک روش یا متد قابل قبول به مرحله اجراء درآورد و سپس با تحلیل یافته های جمع آوری شده و تفسیر یا نتیجه گیری درست، مقاله مربوطه را به رشته تحریر درآورد.
بدیهی است که تصمیم گیری در مورد انتشار یا چاپ یک مقاله حاصل از یک پژوهش، مرتبط با بالاترین سطح کیفی خروجی پژوهش از منظر هر سه عامل فوق نبوده و به عبارت دیگر، این چنین نیست که همواره لازم باشد که در یک پژوهش، تمامی ابعاد سه گانه فوق به عالی ترین شکل ممکن، محقق گردد تا بتوان آن مقاله را منتشر نمود، بلکه در عمل و در بسیاری از شرایط واقعی، هر مقاله با کیفیت بالای هر یک از سه مولفه فوق، شانس بالاتری برای انتشار نسبت به سایر مقالات آن فیلد یا گستره علمی دارد.
پس میتوان چنین نتیجه گیری نمود که در عمل و شرایط واقعی، نمیتوان انتظار داشت که در یک پروژه پژوهشی محققین در هر سه عامل فوق، عالی ترین سطح کیفیت را در نظر گرفته و به آن دست پیدا نموده اند، بلکه شاید تنها لحاظ نمودن یکی از عوامل سه گانه، میتواند امکان انتشار و همچنین امکان استنادات آن مقاله را نسبت به سایر مقالات هم موضوع با آن، در شرایط بهتری قرار دهد.

چرا عامل عنوان یا موضوع پژوهش / مقاله، از مابقی عوامل، مهمتر است؟
حال چنانچه در شرایط کشورمان و با در نظر گرفتن محدودیتهای جدی که فراروی یک پژوهشگر یا متخصص ایرانی است، به موضوع مولفه های سه گانه فوق، توجه کنیم، در می یابیم که در بین سه عامل فوق، نقش اولین عامل از همه مهمتراست. چرا که رعایت بالاترین استانداردهای متدولوژیک (یا طراحی مطالعه) یا بالاترین سطح تحلیل و تفسیر آنالیزهای آماری ممکن است براحتی برای پژوهشگران و متخصصین کشورمان فراهم نگردد. اما در عوض شاید راحت ترین راهکار برای دستیابی به شاخصهای کیفی مقالات، انتخاب یک موضوع / هدف / عنوان بسیار جذاب برای پژوهشمان باشد.
همانطور که میدانیم، یکی از معیارهای مقالات علمی با کیفیت که «نوآوری علمی» نام دارد، دقیقاً از مسیر انتخاب عنوان یا هدف مناسب و قوی است که به منصّه ظهور دست می یابد.
هدف از این کارگاه آموزشی آنلاین (وبینار) نیز آموزش نظری و عملی همین مفهوم است تا پژوهشگران گرامی، بتوانند از طریق یادگیری راهکارهای عینی و ملموس، مهارت انتخاب عناوین موسوم به Hot Topic Titles را کسب نموده و بتوانند در عمل به انتخاب موضوع یا عنوان پژوهش و بدنبال آن، عنوان جذاب برای مقاله، حداقل از منظر یکی از ابعاد سه گانه فوق، مقاله خود را به درجه ای از کیفیت و اعتبار برسانند که ژورنال مورد نظر شما، براحتی نتواند از کنار مقاله شما بگذرد (مقاله را رد نماید یا ....).

اهداف وبینار«چگونه موضوع / عنوان جذّابی برای پژوهش / مقاله خود پیدا کنیم؟» چیست؟:

کلیه متخصصین، اعضای هیات علمی، مدرسین دانشگاهی، پژوهشگران مراکز تحقیقات یا پژوهشگاهها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعم از کارشناسی ارشد و یا دکترای تخصصی از تمامی رشته‏ها یا علوم مختلف، گروه هدف این دوره آموزشی بوده و این افراد پس از شرکت در این دوره آموزشی، قادر خواهند بود:
 1. با مفهوم «عناوین / موضوعات داغ یا جذّاب» آشنا شده و معیارهای مهم تاثیرگذار براین عوامل را بشناسند.
 2. با مترادفهای واژگان «عناوین جذّاب» آشنا شده و مهارت جستجو (Search) این مفهوم را در مقالات یا متون علمی، کسب نمایند.
 3. با برخی شاخصهای مرتبط با مفهوم عناوین جذّاب یا داغ در مقالات علمی آشنا شده و مهارت ارزیابی یا تحلیل عینی و کاربردی مقالات رشته علمی خود را کسب نماید.
 4. روشهای علمی ارزیابی مقالات جذاب یا داغ را در انواع پرکاربرد مقالات (مقالات کارازماییها، مقالات مرور سیستماتیک و متاآنالیز، مقالات مروری، مقالات کوهورت و ...)، بداند.
 5. با یک روش تصمیم گیری چند معیاری (Multi-Criteria Decision Making Method; MCDM)  بتواند بصورت گام بگام و مرحله به مرحله، مقالات با عناوین جذاب یا داغ را در هر گرایش علمی (یا علوم مختلف)، پیدا کند.
 6. ....
شیوه  و زمان برگزاری این وبینار آموزشی:
همانگونه که مطلع شدید، این آموزش بصورت یک بسته آموزشی وبیناری و در قالب دو جلسه آموزشی آنلاین سه ساعته (مجموعاً شش ساعت)، به مخاطبین و گروه هدف خود، منتقل خواهد گردید. زمان برگزاری این دو جلسه، دوشنبه 28 خرداد ماه و سه شنبه 5 تیرماه، ساعات 20 تا 23 میباشد.
خوشبختانه این وبینار، پیش نیاز آموزشی خاصی نداشته و تمامی محققین، اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ... میتوانند در این آموزش شرکت نموده و پیش نیاز آموزشی خاصی برای این وبینار وجود ندارد.
خوشبختانه کل محتوای وبیناری که در قالب دو جلسه ارائه میگردد، در زمان تدریس یا ارائه اینجانب، رکورد شده و این محتوا، بصورت فیلم با کیفیت HD در اختیار کلیه شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت. فلذا جای هیچگونه نگرانی برای شرکت کننده وجود ندارد. ممکن است فراگیر در یکی از دو جلسه آنلاین، بهر دلیلی امکان شرکت در کلاس مجازی را نداشته باشد، یا اینکه بدلایل مختلف، سرعت اینترنت منزل یا محل دسترسی فراگیر، دچار افت سرعت و ... شود و دریافت محتوای آموزشی را با مشکل روبرو نماید.   
چگونه میتوان در این وبینار، ثبت نام و شرکت نمود؟
شهریه این وبینار یکصد هزار تومان میباشد. علاقمندان، بعد از طی مراحل زیر، ثبت نام خود را قطعی مینمایند:
 1. ابتدا وجه شهریه (یکصد هزار تومان) را به شماره کارت  6219-8610-3248-5681 به نام عباسعلی کشتکار (بانک سامان) واریز فرمایید. لازم به ذکر است، برای این وبینار، امکان استفاده از تخفیف عیدانه، وجود ندارد.
 2. ارسال تصویر فیش واریزی یا اطلاعات فیش به ایمیل abkeshtkar@gmail.com  یا تلگرام (به نشانی @statware یا لینک https://t.me/amarafzar) به همراه ارسال اطلاعات زیر:
  1. نام و نام خانوادگی
  2. شماره همراه (شماره‏ای که در تلگرام استفاده مینمایید)
پس از قطعی شدن ثبت نام، لینک ورود به کلاس مجازی برای یکایک شرکت کنندگان، ارسال میشود. خوشبختانه سامانه وبینارها یا آموزشهای آنلاین آمارافزار، بسیار ساده بوده و دستورالعمل اتصال به این سامانه نیز بهمراه لینک فوق، ارسال خواهد گردید.

به امید موفقیت همه علاقمندان به مباحث پژوهشی
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.