menusearch
amarafzar.ir
۱۳۹۶/۴/۲۴ شنبه
(0)
(0)
دو وبینار رایگان «پنج راز مهم مرور سیستماتیک و متاآنالیز» برای گروههای پزشکی و غیرپزشکی، برگزار گردید.
دو وبینار رایگان «پنج راز مهم مرور سیستماتیک و متاآنالیز» برای گروههای پزشکی و غیرپزشکی، برگزار گردید.

بدنبال درخواستهای مکرر پژوهشگران، اعضای هیات علمی و دانشجویان گروهها و فیلدهای علمی مختلف و همچنین برنامه ریزی انجام شده برای برگزاری دو وبینار، یکی برای پژوهشگران و متخصصین زیرمجموعه گروههای پزشکی و دیگری برای متخصصین و محققین گروههای علوم مهندسی، علوم انسانی، علوم کشاورزی، علوم پایه (مجموعه غیرپزشکی) و گرایشهای وابسته به آنها، در روزهای چهارشنبه 21 تیر و جمعه 23 تیر ماه، بین ساعات 20:30 تا 23 برگزار گردید.

در این دو وبینار، محتوای تقریبی آنها مشابه یکدیگر بود و فقط مثالها و کاربردهای مربوط به این مطالعات، برای گروههای مختلف علمی، متناسب به موضوع رشته ها، انتخاب شده بود.

هدف از برگزاری این وبینارها، آشنایی علاقمندان به مباحث علمی و پژوهشی رشته ها و گروههای مختلف علمی با فلسفه و جایگاه تاریخی مطالعات مرور سیستماتیک و متاآنالیز بود و اینکه چگونه از سیر تکاملی مطالعات پژوهشی مختلف، این مطالعات پژوهشی ثانویه، متولد شدند و چه نقشی در توسعه علم داشتند.

در این وبینارها، سازمانها یا نهادهای تاثیرگذار و همچنین افراد و متخصصینی که در گروههای علمی مختلف، اعم از مهندسی نرم افزار، علوم اجتماعی، علوم کشورزی و صنایع غذایی، علوم روانشناسی و ...، نقش مهم و قابل توجهی در نفوذ این دسته از مطالعات در رشته های مختلف داشتند، معرفی گردید. در ادامه مباحث مطرح شده، به چندین کاربرد مطالعات مرور سیستماتیک در موضوعات مختلف علمی به زبان ساده و کاربردی، اشاره گردید.
بخش دوم وبینار، با معرفی مسیرهایی که این مطالعات از طریق آن مسیرها، قادر به ارتقاء جایگاه علمی محققین میشود، ادامه یافت و حداقل 5 مسیر مهم در این زمینه توضیح داده شد.

در بخش پایانی این وبینار 150 دقیقه ای، برنام عملیاتی برای پژوهشگران، اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی که علاقمند به یادگیری مبانی نظری و راهکارهای عملی مرتبط با این مطالعات هستند، تشریح گردید و به آنها گامهایی که باید طی نمایند تا بتوانند ظرف مدت کوتاهی به پژوهشگران خبره در زمینه مطالعات مرور سیستماتیک و فراتحلیل، مبدل گردند، یادآوری شد. ضمناً مشخصات و ویژگیهای دوره های آموزشی که به تفکیک برای گروههای هدف رشته های گروه پزشکی و غیر پزشکی، طی تابستان سال جاری، پیش بینی گردیده، اشاره گردید.
خوشبختانه، فیلم کامل این دو وبینار رکورد شد و از طریق کانال آپارات آمارافزار در اختیار کلیه علاقمندان قرار گرفت. این فیلمها را میتوانید به تفکیک  از لینکهای زیر، مشاهده و یا دانلود نمایید:

فیلم وبینار روز چهارشنبه (رشته های گروه پزشکی و سلامت و گرایشهای وابسته با آنها):

اینجا

فیلم وبینار روز جمعه (رشته های گروههای علوم انسانی، کشاورزی، مهندسی، علوم پایه و گرایشهای وابسته به آنها):


بخش اول

بخش دوم
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.