menusearch
amarafzar.ir
۱۳۹۸/۱/۱۶ جمعه
(0)
(0)
مژده به تمام دوستداران دوره های آمارافزار؛ سامانه نئولج راه اندازی شد
مژده به تمام دوستداران دوره های آمارافزار؛ سامانه نئولج راه اندازی شد

همانطور که حتماً تمام دوست داران و علاقمندان به برنامه های آموزشی اینجانب، در جریان هستند، یکی از دغدغه های بنده در برگزاری دوره های آموزشی، چه دوره های کوتاه مدت و چه بلند مدت، چه دوره های آموزشی حضوری و چه غیرحضوری و یا وبینارها یا جلسات آنلاین و ...، همواره یکی از نگرانیها و یا محدودیتها، دسترسی شرکت کنندگان به محتوای آموزشی این دوره ها بوده است. از آنجایی که همواره به گواه شما عزیزان، دوره های بنده در گروه معدود دوره های آموزشی در کشورمان بود ه اند که این محتوا، در قالب فیلمهای رکورد شده جلسات، به فراگیران منتقل میگردید، این نگرانی شکل جدیتری بخود میگرفت و بدیهی است که نقل و انتقال فایلهای حجیم ویدیو، دارای مشکلات عدیده ای بوده که بخصوص بعد از فیلترینگ تلگرام، این محدودیتها، بیشتر نیز شد.

از حدود سه سال قبل، بنده دو ایده موازی تبدیل برخی دوره های پرکاربرد به محتوای آموزشی مطلوب و کاربر پسند و همچنین ایده طراحی و تکوین یک بستر یا پلتفورم برای برگزاری آموزشهای آنلاین، بخصوص فرایندهای مرتبط با دراختیار قرار دادن فایلهای ویدیویی و سایر محتواهای غیر ویدیویی و ... را در سر میپروراندم ....

 

برای ایده اول، بویژه با اولویت اول برای دوره پرمخاطب «طراحی، اجراء و نگارش مطالعات مرور سیستماتیک و متاآنالیز»، ابتدا گزینه تبدیل محتوا به کتاب را مد نظر داشتم که بعد از ارزیابیهای اولیه و اینکه این کتاب در خوش بینانه ترین وضعیت، حداقل 700 صفحه خواهد شد و ....، این گزینه را حذف نمودم و سراغ برخی گزینه های دیگر، مانند تبدیل به مولتی مدیای آفلاین را بررسی نمودم. این گزینه نیز بعد از مشورت با صاحبنظران، بعلت دشواری بهنگام نمودن و یا بروزرسانی آموزشها، از لیست گزینه هایم حذف شد و در نهایت، به سراغ گزینه تبدیل محتوا به یک فرمت آنلاین را بررسی نمودم.

خوشبختانه بعد از حدود یکسال ارزیابی در بین تیمها و یا شرکتهای برنامه نویس و دارای این توان، توانستم گزینه مورد نظر را بیابم و مطلوبتر اینکه بعد از چندین جلسه فنی با این دوستان، به این جمع بندی رسیدم که قابلیت عملیاتی شدن هر دو ایده فوق در قالب یک پلتفورم نیز وجود دارد. این موضوع نیز انگیزه ای شد که این بحث را بعنوان یک سرمایه گزاری جدی در مبحث آموزشهایم دنبال نمایم و بهر حال در روزهای پایانی سال 1397، توانستیم این سامانه را که از مدتها پیش نامی نیز برای آن انتخاب نموده بودیم، به مرحله اجراء در آوریم. این سامانه اکنون یا آدرس www.neolej.ir در دسترس علاقمندان است.

 

بدیهی است که در دنیای امروزین سامانه های آنلاین، نقطه پایان برای مرحله تدوین یا فرایند تکوین، وجود نداشته و این یکی از تفاوتهای دنیای نرم افزارهای رایانه ای با دنیای سامانه های آنلاین کاربردی است. فلذا، برگزاری چندین دوره آموزشی و قرار دادن محتوای آموزشی هر یک از این دوره ها و سایر امکاناتی که بنده در طراحی اولیه این سامانه، برای آن پیش بینی نمودم، تازه یک نقطه آغاز یا شروع برای ارتقاء این سامانه محسوب میشود. قطعاً نقش شما کاربران و فراگیران دوره های آموزشی و سایر علاقمندان به آموزشهای آمارافزار، یک نقش محوری و کلیدی در این فرایند ارتقاء بوده و همواره از نظرات سازنده و پیشنهادات شما بزرگواران در این زمینه استقبال میگردد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.