menusearch
amarafzar.ir
۱۳۹۸/۱/۱۶ جمعه
(0)
(0)
پیش نیازهای برگزاری یا راه اندازی ژورنال کلاب بالینی چیست؟
پیش نیازهای برگزاری یا راه اندازی ژورنال کلاب بالینی چیست؟

هر چند برگزاری جلسات ژورنال کلاب بالینی، بتدریج و طی سالهای اخیر، به یکی از برنامه های نسبتاً معمول در بین برنامه های یک بیمارستان آموزشی یا یک مرکز آموزشی درمانی یا مراکز پژوهشی بالینی در آمده است، اما متاسفانه پیش نیازهای این برنامه و اینکه گروه هدف این جلسات (اعم از مدرسین یا ارائه دهندگان، فراگیران یا شرکت کنندگان، متخصصین بالینی، دانشجویان یا کارورزان و ....) باید چه دانش و مهارتهایی را کسب نموده باشند تا بتوانند بیشترین و بالاترین بهره مندی را از این برنامه و جلسات مربوطه، بدست آورند، موضوع مورد توجه برنامه ریزان و مسوولین نیست.

 

خوشبختانه پیگیری و درخواست مسوولین حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل در زمینه راه اندازی مدون و علمی «ژورنال کلاب بالینی»، بهانه ای شد تا من ضمن طرح موضوع فوق (عدم توجه به پیش نیازهای اساسی ژورنال کلاب بالینی در طول سالهای اخیر در دانشگاههای مختلف)، به اهمیت این مبحث پرداخته و یک برنامه اجرایی یا عملیاتی برای راه اندازی مدوّن این جلسات در سطح آن دانشگاه، ارائه نمایم.

 

پس از پذیرش این برنامه توسط مسوولین دانشگاه علوم پزشکی بابل، در اولین جلسه، این موضوع را در سطح آن دانشگاه و در حضور گروههای هدف این برنامه (متخصصین بالینی، دستیاران و دانشجویان و ...) ارائه نمودم. حال یک ویدیو 20 دقیقه ای که حاصل این ارائه بوده و بصورت متمرکز بر این پیش نیازها تاکید دارد را در کانال آپارات آمارافزار آپلود نمودم که کلیه علاقمندان میتوانند با مشاهده این ویدیو، با این پیش نیازها و نحوه کسب دانش و مهارتهای مرتبط با آن، آشنا شوند.

 

این ویدیو را از اینجا، مشاهده نمایید.

 

منتظر پستها و مقالات آموزشی دیگر، در این حیطه باشید.

 

تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.