menusearch
amarafzar.ir
۱۳۹۸/۲/۱۳ جمعه
(0)
(0)
ششمین جلسه از سری جلسات ژورنال کلاب بالینی در دانشگاه علوم پزشکی بابل با عنوان مقالات مرور سیستماتیک و متاآنالیز برگزار گردید
ششمین جلسه از سری جلسات ژورنال کلاب بالینی در دانشگاه علوم پزشکی بابل با عنوان مقالات مرور سیستماتیک و متاآنالیز برگزار گردید

بدنبال برگزاری سری جلسات ژورنال کلاب بالینی در دانشگاه علوم پزشکی بابل، ششمن سری از این جلسات در محل مرکز آموزشی درمانی بیماریهای کودکان امیرکلاء، در روز پنجشنبه 12 اردیبهشت ماه، برگزار گردید.
موضوع این جلسه، ارائه یک مقاله مرور سیستماتیک و متاآنالیز فیلد بیماریهای کودکان بود. 

 

این جلسه در دو بخش تنظیم شده بود:

در بخش اول کلیات مطالعات مرور سیستماتیک و متاآنالیز و تفاوتهای آن با مرورهای سنتی یا روایتی، مورد بحث قرار گرفت. سپس به فازهای اصلی طراحی و اجرای این مطالعات و سپس به گامهای 14گانه طراحی و اجرای مطالعات مرور سیستماتیک و متاآنالیز اشاره شد و چالشهای برخی مراحل مانند طراحی پروتکول، ثبت پروتکول و همچنین مرحله اختیاری انتشار مقاله پروتکول، بدقت مورد توجه قرار گرفت. ضمناً حین این بحث، مطالب کاربردی بسیاری نیز به محققین علاقمند به این فیلد، آموزش داده شد.

 

در بخش دوم، مقاله ای که از پیش برای اعضای این جلسات و کلیه علاقمندان، ارسال گردیده بود، ارائه شد و ضمن اشاره به کلیات ویژگیهای مقالات با کیفیت و معتبر مرور سیستماتیک و متاآنالیز به مصادیق برخی مطالب مهم متدولوژیک این دسته از مطالعات و همچنین ویژگیهای یک متاآنالیز خوب و با کیفیت، مورد توجه قرار گرفت.

 

در پایان نیز به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

 

 

تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.